Wareznet !

» Články

Notebooky

Notebooky sa lepšie predávajú ??
Netbooky sa teraz vďaka silnej reči predávajú ešte lepšie, než sa čakalo. Priezkumová agentúra IDC preto zvýšila odhad terajších dodávok na svetový trh o 20 percent na 26,4 miliónu kusov. IDC na konci minulého týždňa uviedla, že reči napomáhajú i dotácie lacnejších prístrojov telekomunikačními operátormi.

Netbooky sú menšie prenosné počítače zo základními funkciami, ktoré slúžia k pripojeniu na internet. Nový odhad predstavuje rast o 127 percent proti minulému roku. V predchádzajúcej predpovedi agentúra odhadovala terajšie dodávky na trh na 22 miliónov kusov .

Záujem o notebooky je podľa IDC obrovský predvšetkým v Latinskej Amerike, Ázii a Spojených štátoch. Spotrebiteľné na vyspelých trhoch si tieto počítače kupujú ako doplnok k domácím počítačom, v rozvíjacích sa ekonomikách často slúžia ako vôbec prví počítač užívateľa .


Notebooky na svetovom trhu prosadil ako prví tchajwanský Asustek v roku 2007. Ďalší výrobci ako Dell a Hewlett-Packard sa vtedy pridali a teraz majú svoje vlastné výrobne rady. Analytik IDC Bob O'Donnell si nene istý tým, do akej miery zvýšia dotácie operátorov predaj notebookov v USA. Pripúšťa ale, že je to faktor, ktorý zvyšuje.
Žádné komentáře