Wareznet !

» Články

6-jadrový Nehalem už po prázdninách?

Podľa posledných informácií by sa mal objaviť nový high-end procesor pre LGA1366 ešte tento rok, a to niekedy v čase, keď budú predstavené aj Lynnfield procesory.

Po tom, čo sa objavili prvé testy Lynnfield procesorov, začalo sa hovoriť, že platforma LGA1366 sa postupne zmení iba na high-end. Vyradené by mali byť pomalšie a lacnejšie Core i7, a to ku koncu tohto roka. Ku nim by sa mal pridať neskôr 6-jadrový Nehalem procesor s kódovým značením Gulftown.

Doteraz nebol známy nejaký približný dátum, kedy by sme toto "monštrum" mohli vidieť v obchodoch, no redaktori Bit-tech.net opäť raz vytiahli od niekoho blízkeho Intel-u informáciu, že by sa tak malo stať približne v čase uvedenia Lynnfield-ov pre LGA1156 - teda v septembri.Gulftown bude 6-jadrový čip založený na architektúre Nehalem, teda vrátane Hyperthreading-u - čo z neho spraví virtuálny, 12-jadrový procesor pre desktop počítače.
Kompatibilita bude po aktualizácií BIOS-u so všetkými dnešnými základnými doskami s Intel X58 čipsetom.

Momentálne nie je známe pomenovanie tohto 6-jadra, no šepká sa o tom, že to nebude Core i7.
Tiež sa zas špekuluje o názvoch Lynnfield-ov - možné je, že Intel práve teraz zvažuje, či nakoniec predsalen nepoužije už teraz zaužívaný názov Core i5.
Žádné komentáře